Video prohlídka
Poloha zadaná inzerátem je obec

Stavební pozemek s projektem rodinného domu 4+kk s dvojgaráží

Velatice
Ukázat na mapě Video prohlídka
Lokalita je pouze orientační, nemovitost se nachází ve vyznačené oblasti na mapě.
8 500 000
Cena je včetně právního servisu a provize RK.
Plocha 648 m2

Popis nemovitosti

Hledáte stavební pozemek ke klidnému rodinnému bydlení a zároveň potřebujete mít město Brno na dosah? Pak je tento stavební pozemek přímo pro Vás.

Nabízíme Vám ke koupi stavební pozemek o celkové výměře 648 m² s detailně propracovaným projektem k výstavbě podsklepeného přízemního rodinného domu s obytným podkrovím. Jedná se o pozemek s parc. č. 253/1 v katastrálním území Velatice. Území, na kterém je stavební záměr plánován, se nachází na svažitém terénu klidné okrajové části malebné obce Velatice v okrese Brno - venkov. Klidná ulice nabízí výhled do zeleně a polohu mimo hlavní dopravní komunikaci. Pozemek má obdélníkový tvar a jeho uliční šíře činí 15,4 metrů.

Popis projektu stavby rodinného domu:
Architektonické řešení stavby respektuje charakter okolní zástavby. Dům je umístěn ve svahu a svou podzemní částí se do něj zařezává. Návrh stavby rodinného domu počítá s dispozicí 4+kk s terasou a bazénem. V suterénu se nachází garáž pro dva osobní automobily, koupelna, skladovací a technické místnosti. V přízemí najdeme hlavní obytný prostor, který je otevřen až po střechu a ložnici s velkou šatnou a koupelnou. Na obytný prostor navazuje rozlehlá terasa. V podkroví se nachází klidová část se dvěma pokoji, šatnou, koupelnou a galerií. Výtvarné řešení domu je založeno na různém sklonu střech. Do ulice má dům tradiční sklon střechy - cca 45°, do zahrady mírný sklon - 22°.
Užitné plochy: suterén - 98,4 m², přízemí - 96,3 m², podkroví - 52,8 m². Celková užitná plocha domu tedy činí 247,5 m². Zdrojem tepla pro vytápění a ohřev teplé vody rodinného domu dle projektu bude tepelné čerpadlo země-voda. Průkaz energetické náročnosti budovy B - velmi úsporná. Navržená stavba je v souladu s územně plánovací dokumentací.

Obec Velatice leží asi 10 kilometrů východně od Brna na přechodu Drahanské vrchoviny a Dyjsko-svrateckého úvalu. V obci funguje mateřská škola, kulturní dům s hostincem a obchod. Dřívější škola je dnes sídlem obecního úřadu a velmi činné místní knihovny. Velatice provozují vlastní vodovod. V obci od roku 1896 působí TJ Sokol a Sbor dobrovolných hasičů založený v roce 1908. Konají se zde tradiční Anenské hody, předvánoční koncerty, plesy, ostatky. Obec pečuje o zlepšení životního a zejména přírodního prostředí. V atraktivní přírodní památce Velatická slepencová stráň, vyhlášené k ochraně již v roce 1951, kvetou krásné a vzácné rostliny, jako například Koniklec velkokvětý, Kosatec nízký či Pryskyřník illyrský.

Lokalita

Informace o nabídce

Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky054
Datum aktualizace26.06.2024
K dispozici od25.06.2024
Umístění objektuKlidná část obce
ElektřinaElektro - 230 V
Inženýrské sítěVodovod, kanalizace, elektřina
DopravaDálnice, silnice, autobus
KomunikaceAsfaltová
Datum nastěhování25.06.2024

Popis pozemku

KategoriePozemky
Druh pozemkuPro bydlení
Celková plocha m2648
VodaVoda - dálkový vodovod
OdpadKanalizace

Průkaz energetické náročnosti budovy

Vyhláška264/2020 Sb.

Kontaktní formulář

Máte zájem u tuto nemovitost?
Vyplňte formulář a makléř Vás bude kontaktovat.

*
*
*
fname:

Máte zájem?

Kontaktujte přímo makléře, který ji má na starost.

Jana Ondruchová

Zavolejte mi +420 776 170 562 Napište mi
Kontakt makléře

Nabízím Vám jako realitní makléř kanceláře profesionální pomoc při prodeji Vaší nemovitosti či při hledání Vašeho vysněného bytu či domu.

Mám zájem o tuto nemovitost